VALNÁ HALDA IVANČICKÝCH HASIČŮ

Ivančice – Pojem valná hromada znají nejen  akcionáři, ale i jednotlivá sdružení našich dobrovolných hasičů. Ovšem, co je to valná halda? Věřte nebo ne, také se to týká dobrovolných hasičů. Těch ivančických.

Nejmladší členové SDH Ivančice zjistili, že se ti starší schází každý rok na valné hromadě, kde volí své vedení  a rozhodují o různých důležitých věcech sboru. Všemi mastmi mazaný hasičský potěr se rozhodl, že se bude každý rok bude také scházet.  Svoji vrcholnou akci nazvali „valnou haldou“, aby se od dospělých hasičů patřičně odlišili. V prosinci 2017 se opět sešli ve své rodné a milované „hasičárně“, aby oslavili svoje celoroční úspěchy v požárním sportu a připravili se na blížící se svátky vánoční.

Dne 9.12.2017, úderem 15.00 h,  za přítomnosti starosty SDH Ivančice, pana Františka Balíka a místostarosty Ivančic, pana Jaroslava Sojky, byla valná halda zahájena. Všechny děti byli odměněny sladkými cenami, mezi, kterými nechyběli i medailemi a diplomy pro ty nejlepší, za svou celoroční poctivou práci. Tak jak tomu u dospělých. Poté vypukla zábava. Nechyběla taneční hudba ani různé zajímavé soutěže.  Bavili se děti i dospělí, kteří se jejich výchovou zabývají.

Sdružení dobrovolných hasičů tvoří nedílnou součást nejen našeho společenského života ve městech a obcích, ale i důležitou složku integrovaného záchranného systému.  Přejeme všem hasičům nejen šťastné a veselé prožití vánočních svátků a úspěšný nový rok, ale i mnoho trpělivosti a optimismu v tom příštím roce.

Petr Sláma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *