ČSSD Brno-venkov: Chceme levicovou kandidátku na jižní Moravě s lídrem Romanem Onderkou

Okresní organizace ČSSD Brno-venkov jako druhá největší organizace v Jihomoravském kraji dnes jednala o přípravě kandidátky ČSSD do letošních sněmovních voleb.

1) Jednomyslně podpořila na lídra kandidátky na jižní Moravě Romana Onderku, současného poslance a bývalého primátora města Brna za ČSSD, který je zároveň okresní jedničkou sociálních demokratů okresu Brno-venkov. „Roman Onderka je pro nás jako odborář a dlouholetý zkušený komunální politik zárukou levicové kandidátky ČSSD a prosazování levicových hodnot a programu. Výsledky jeho práce v čele města Brna i jeho dlouhodobé volební výsledky jsou spojené s úspěšnou érou ČSSD v Brně a na jižní Moravě a dokázal přesvedčit voliče i při získávání preferenčních hlasů v minulých sněmovních volbách.“

2) Okresní předsednictvo Brno-venkov dnes zároveň nominovalo na předsedu ČSSD Jana Hamáčka, na statutárního místopředsedu Romana Onderku a vyzvalo poslance a bývalého hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka ke vstupu do ČSSD a kandidatuře do vedeni ČSSD.

3) Letošní prioritou musí být parlamentní volby, sjezd navrhujeme uskutečnit po nich, aby mohla být vyhodnocena jasná a jednoznačná odpovědnost celého vedení za výsledky práce ČSSD ve vládě a za výsledek ve volbách do PSP ČR,“ dodal Ing. Tomáš Soukal, předseda okresní organizace ČSSD Brno-venkov.